Щоденник мандрівника: Круїз по Нілу

Єгипет - це не тільки море, корали та система «Все включено». Єгипет також представляє із себе колиску світової історії, наповнену різними пам'ятками цивілізації. Щоб доторкнутись до прекрасного, для початку, наприклад, можна поїхати в круїз по Нілу, з Луксора в Асуан. В один з таких круїзів мені пощастило потрапити в рамках туристичного фестивалю «Турдом» від Мережі Агенцій Горящих Путівок, на якому збираються справжні професіонали цією галузі. На цьому ж фестивалі, звісно, була представлена Туристична агенція "Клеопатра".
День 1
Почалось все з вечірнього прильоту до аеропорту Хургади. На дворі був жовтень. Хочеться відзначити, що ми летіли на першому в історії чартерному рейсі від туристичного оператора TPG, і в підсумку все пройшло досить пристойно. Не дивлячись на відсутність харчування на борту, TPG подбали про нас, роздавши смачні сендвічі з напоями.
Після аеропорту нас повезли в готель Stella Makadi Garden 5 *. Процедура чекіна не зайняла багато часу, і ми відразу пішли на вечерю. Кілька слів про готелі Stella Makadi Garden 5 *, він розташований на другій береговій лінії, має акуратні та просторі номери і величезну, спільну з Stella Makadi Beach, територію. До пляжу йти хвилин 10, і він також спільний зі Stella Makadi Beach. Дуже приємно після вечері прогулюватись територією готелю.
День 2
На наступний день в 6:00 ранку на трьох автобусах ми виїхали в місто Луксор до нашого круїзного лайнеру Lady Mary, звідки і повинна була початись наша подорож по Нілу. Дорога зайняла у нас годин п'ять, з півгодинної зупинкою посеред пустелі близько придорожнього кафе, де можна було перекусити та відвідати вбиральню кімнату. Місцеві жителі на цій зупинці виглядають особливо колоритно.
І ось близько 12:00 дня ми приїхали до нашого корабля «Lady Mary». Зустріч з персоналом лайнеру відбулась у справжній святковій атмосфері під звуки національної музики. Нас пригощали холодними напоями та свіжими фруктами.
Приймаюча сторона Flash Tour дуже старалась і робила все можливе, щоб наша подорож проходила максимально комфортно і інформативно.
Пообідавши на кораблі, ми поїхали на нашу першу екскурсію в Карнакський Храм.
Найбільший храмовий комплекс стародавнього Єгипту, головне державне святилище Нового царства. З 1979 року цей храм, разом з Луксорським храмом і фіванскими некрополями, включений до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Дійсно, Карнакський храм вражає своєю величчю.
Дуже багатий на різноманітні події другий день нашої подорожі закінчився прес-конференцією міністра туризму Єгипту - Hisham Zazou, про яку ми вже писали на нашому сайті. Також приймаюча сторона Флеш Тур привітала нас на кораблі і побажала гарного круїзу. Мінистр туризму Єгипту вразив всіх присутніх своєю відкритістю та позитивом.
День 3
Вранці після смачного сніданку нас чекав виїзд на, не менш, приголомшливі екскурсії. Першим пунктом була зупинка біля монументальних Колосів Мемнона.
Колоси Мемнона - це дві масивні кам'яні статуї фараона Аменхотепа III. Останні 3400 років вони простояли в некрополі міста Фіви, по інший бік річки Ніл від сучасного міста Луксор.
Дві статуї зображають сидячого Аменхотепа III (бл. XIV століття до н. Е.). Його руки покладені на коліна, а погляд звернений на схід до річки і сонця. Дві менші фігури вирізані на передній частині трону уздовж його ніг. Це його дружина Тія і мати Мутемуйя. Бічні панелі відображають бога Нілу Хапі.
До речі, ось на таких автобусах нас возили на всі екскурсії. Всередині працює кондиціонер і спека не заважає комфортному пересуванню. Під час зупинок можна спостерігати, як живуть прості єгиптяни. Рівень життя місцевого населення, на жаль, залишає бажати кращого.
Далі за маршрутом нас чекала Долина Царів.
Долина Царів - долина в Єгипті, де за період Нового царства (приблизно 500 років з XVI століття до н. Е. По XI століття до н. е.). Були побудовані гробниці для поховання фараонів - царів Стародавнього Єгипту, а також ряду їх високопоставлених чиновників. Долина розташована на західному березі Нілу, навпроти міста Фіви (сучасний Луксор).
Фотографувати всередині гробниць заборонено, і фотоапарати просять залишити на вході. Туристи ж люди ризикові і все одно намагаються фотографувати все на свої мобільні телефони. Спеціально для таких любителів адреналіну всередині кожної гробниці є спеціально навчені люди, які ловлять допитливих фотографів. З'являються вони з нізвідки і вимагають долар або два за " фото-амністію", в противному випадку погрожують викликати поліцію. Ось така народна забава виходить «Злови якщо зможеш». Декілька представників нашої делегації спробували цю гру на собі, та все закінчилось хеппі ендом (звісно, за долар або два).
Після Долини Царів ми завітали до храму цариці Хатшепсут.
Споруда заупокійного храму цариці Хатшепсут. Будівництво храму почалося ще за її життя. Будівництвом керував архітектор Сенмут. В даний час місцевість, де розташований храм Хатшепсут в Єгипті, називається Дейр ель-Бахрі. Місце було обрано недалеко від храму Ментухотепа I, що є місцем поховання родоначальників XVIII династії фараонів. Можливо, цим Хатшепсут хотіла підкреслити своє право на захоплений трон. Після закінчення робіт скельний храм Хатшепсут в Луксорі перевершив всі існуючі подібні давньоєгипетські споруди - його розміри, архітектура і прикраси вражали сучасників. Храм вражає своєю величчю навіть в наші дні.
Цей насичений екскурсійний день завершувала поїздка на фабрику алебастру. Працівники фабрики вразили своїм креативним підходом до презентації своїх виробів і позитивним настроєм. Справжній партизанський маркетинг в дії.
По приїзду на наш корабель, ми почали подорож по величному Нілу, відпливши в напрямку Ідфу на південь.
Ось такий чудовий вид був з нашої каюти в Луксорі.
День 4
Ніл прекрасний. Лайнер пливе плавно, і навіть у людей, яким властива морська хвороба, не виникає абсолютно ніякого дискомфорту. На верхній палубі відкривається приголомшливий вид. Також можна освіжитись в невеликому басейні і позасмагати на шезлонгах попиваючи прохолодні напої.
В цей день у нас було дві зупинки: в Ідфу (рано вранці) і ввечері в Ком-Омбо.
Вечірня зупинка в Ком-Омбо запам'яталася відвідуванням ще одної культурної спадщини цивілізації - Храм Ком-Омбо.
Храм Ком-Омбо, розташований прямо на березі Нілу між Едфу і Асуан, унікальний тим, що є подвійним храмом, присвяченим відразу двом тріадам божеств. Одна частина - Себеку в образі крокодила (бог розливу Нілу і достатку), його дружині Хатхор і синові Хонсу, друга частина - Хоруру в образі сокола (Хор Старший, бог неба), його дружині Тасенетнофрет і синові Панебтауі.
Ось таким запам'ятався нам вечірній Ком-Омбо.
Цим же вечором ми дісталися до фінальної точки нашого круїзу, міста Асуан, де на нас чекала приємна і несподівана зустріч з мером цього міста. Мер цього міста щиро привітав нашу делегацію, та побажав гарного відпочинку.
День 5
Ранок, як звичайно, почався з екскурсії. Об'єктом огляду стала велика Асуанська гребля.
Асуанська гребля - це диво інженерної думки і співробітництва народів в ім'я технічного прогресу. Висота греблі становить сто десять метрів, довжина - більше трьох кілометрів, товщина - вісім сотень метрів. Розміри її, на думку Жака Кусто, затьмарюють грандіозність єгипетських пірамід. Але не менше диво являє собою водосховище, яке стримує гребля «озеро Насера», назване на честь президента Єгипту, під час правління якого була побудована Асуанська гребля. До речі, це найбільше штучне озеро в світі.
Договір радянського керівника Микити Хрущова і президента Єгипту Абделя Насера докорінно змінив всю історію Нілу. Місцеві мешканці до сих пір вдячні за це диво інженерії.
Ця споруда дійсно вражає своїм розмахом.
Далі наш заключний день на теплоході пройшов в розслабленій обстановці. Вранці нас чекав зворотній переїзд на автобусі з Асуана в Хургаду.
День 6
Переїзд на автобусах до Хургади зайняв близько 8-9 годин. Брехати не буду, це справді втомлює. Але весь цей тягар переїзду моментально зник після приїзду в готель Stella Makadi Beach 5 *, смачного обіду та купанні в морі. Втому зняло як рукою.
День 7
Повний день відпочинку в готелі Stella Makadi Beach 5 *. Кілька слів про цей готель. Плюси, знову ж, це велика територія, просторі номери (але хочу додати в Stella Makadi Garden 5 * номер сподобався більше) і те, що готель знаходиться на першій береговій лінії. Сам пляж хороший, але захід у море з берега проблематичний через велику кількість коралів і морських їжаків (треба обов'язково придбати спеціальне взуття). Для комфортного купання потрібно пройти трохи по морському пірсу (близько 100 метрів), там відразу глибоко і зроблені спеціальні сходи для зручного заходу в море. Підводний світ теж вразив наявністю всіляких риб і коралів. З відвертих мінусів цього готелю - це їжа, вона не дуже смачна.
День 8
Виселення з готелю та дорога до аеропорту Хургади. Далі переліт до Києва і зустріч зі справжньою українською осінню. Ще тиждень після цієї пригоди, я ходив та перебирав в пам'яті всі ті історичні місця, які ми відвідали. Хоча б раз у житті там безперечно варто побувати, побачити та відчути.
З повагою,
Андрій Шах
Детальну інформацію з придбання турів ви можете отримати тут:
Туристична Агенція "Клеопатра"
м. Рівне, вул. Драгоманова 17
Інформація за телефонами:
тел: + 38 (067) 362-55-77, (0362) 62-07-66, 40-15-07
Сподобалась стаття? Розкажіть друзям, нам буде дуже приємно :)